Mieszkania Rzeszów

Mieszkania Rzeszów

Spojrzenie z perspektywy czasu na temat mieszkania w mieście Rzeszów.

Rzeszów, jako miasto na prawach powiatu w ostatnich latach przeżywa niebywały rozkwit. Praktycznie każdego roku zajmuje czołowe lokaty w rankingach na miasta gdzie żyje się najlepiej. W chwili obecnej jego ludność jest szacowana na prawie dwieście tysięcy. Dodatkowo jak wynika z badań przeprowadzanych przez Główny Urząd Statystyczny kształci się tu około pięćdziesięciu tysięcy studentów, jest też spora grupa zagranicznych żaków z takich państwa jak Ukraina, Turcja a nawet daleko leżące od nas państwo środka tj. Chiny. Wobec tak prężnego rozwoju nikogo nie powinien dziwić fakt, że wzrasta zapotrzebowanie na mieszkania w Rzeszowie.

Mieszkania Rzeszów

Mieszkania Rzeszów

Rzeszów z resztą nie jest tutaj przypadkiem odosobnionym w porównaniu do innych miast w naszym kraju (przy uwzględnieniu oczywiście różnic wynikających z powierzchni i liczby mieszkańców).

Włodarzem stolicy Podkarpacia jest cieszący się dobrą opinią prezydent miasta, który piastuję ten zaszczytny urząd już czwartą kadencję (jest to bez wątpienia ewenement na skalę całego kraju). Rozsądny polityk i dobry gospodarz pomimo swojego podeszłego wieku z dużą werwą zarządza stolicą innowacji jak jest określany Rzeszów. Mieszkania w Rzeszowie na nowo powstających osiedlach to między innymi jego zasługa z racji tego, że zawsze przychylnym okiem patrzy na nowe inwestycje, które przysłużą się dobru obywateli miasta.

Jednym z wielu atutów Rzeszowa są młodzi ludzie, którzy kształcą się na uczelniach wyższych. W tym momencie do największych i najbardziej prestiżowych placówek należą: Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Wyższa Szkoła Prawa i Administracji na ulicy Cegielnianej. Jest oczywistym, że studenci muszą gdzieś mieszkać a co za tym idzie mieszkania na wynajem są wysoce pożądane zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości